>

3 prípravky, ktoré vám pomôžu schudnúť

3 prípravky, ktoré vám pomôžu schudnúť

Chudnutie, nočná mora každej druhej ženy, no taktiež mužov. Neverili by ste, koľko paniky dokážu urobiť chlapi okolo chudnutia. Raz som chodila s jedným pánom, ktorý bol svojou dokonalou postavou priam posadnutý. To je vlastne asi dôvod, prečo o ňom hovorím v minulom čase. To však nie je podstatné. Chcete schudnúť? Tak vám prezradím m tri veci, ktoré pri chudnutí neskutočným spôsobom pomohli mne.

Kokosy rozpolené a kokosová voda v pohári

  1. Ketodiet

Ketodiet je síce názov samostatnej diéty, no proteínové pokrmy môžete využiť aj ako súčasť svojho chudnutia, a to bez toho, aby ste dodržiavali presné pravidlá tejto redukčnej diéty. Ja osobne som si ich pripravovala tak dvakrát za deň, niekedy som jedla len ich. Ich hlavnou výhodou je to, že keď chudnete a nemáte čas na zdĺhavú prípravu jedál, mnohokrát zhrešíte niečím rýchlym, nezdravým a niečím, z čoho sa priberá. Jedlá v prášku sú zdravé, chutné a hlavne si ich pripravíte za pár minút.

  1. Zelené riasy

Chlorella, Spirulina, no aj morské riasy obsahujú šalené množstvá chlorofylu a enzýmov. Tieto látky podporujú trávenie, takže ak sa snažíte schudnúť, budú pre vás neskutočne nápomocné. Môžete ch užívať v podobe tabliet, prášku alebo aj ako súčasť pokrmov. To platí hlavne o morských riasach, ktoré sú veľmi často využívané vo východnej kuchyni. Pridať si ich môžete do polievok, šalátov alebo aj zákuskov.
Zelené riasy nasekané na tanieri

  1. Kokosová voda a mlieko

Kokosové mlieko, ale aj olej, sú síce plné tukov, no zároveň majú nízky glykemický index, takže v skutočnosti z nich nejde nejako extrémne pribrať. Vysoký obsah tukov však človeka zasýti na dlhú dobu, takže nemáte chuť stále niečo zajedať. Kokosová voda je zas veľmi vďačná z hľadiska hydratácie organizmu a dodávanie dôležitých minerálov, ktoré pri chudnutí aj pri pohybe nesmierne potrebujete. No a na záver, kokosový olej, kokosové mlieko aj kokosová voda podporujú trávenie.

Published by