>

Bielkovinová hostina na rodinné oslavy a iné príležitosti

Bielkovinová hostina na rodinné oslavy a iné príležitosti

Začala som držať ketodiet a až do momentu, kedy neprišli prvé rodinné oslavy, som sa držala naozaj statočne. Neporušila som nič, kilá išli dole, cítila som sa viac než nabitá energiou. Na rodinných oslavách má človek okolo seba kopec toho výberného rozvoniavajúceho jedla, pivo, vínko, malinovky, koláče a torty, no a to nie je na psychiku človeka, ktorý sa snaží schudnúť, vôbec pozitívne. Rodinnú oslavu sa mi horko – ťažko podarilo ustáť. Nezhrešila som, no také nervy neželám zažiť nikomu. Keď sa oslavy mali konať u nás doma, povedala so si, že to musím nejako vymyslieť. Mojim cieľom bolo, aby som mohla zo všetkého, čo bude na stoloch, ochutnať aj ja.Ananásy s okuliarmi a párty klobúčikmi.jpg

Oslavy v poslednej fáze ketodiéty

Musím vás upozorniť na jednu vec, a to, že zajedanie akéhokoľvek „normálneho“ jedla, je možné až od konca druhej fázy, no ideálne až v tretej fáze bielkovinovej diéty. No a teraz poďme konečne k tomu, aké jedlá potešia vás, no aj vašich hostí.

  1. Mäso: hovädzie, kuracie, rybacie a niektoré vnútornosti, to sú mäsá, ktoré si môžete dopriať aj vy, aj keď iba vo fixne stanovenom množstve. Ja osobne som pristúpila k rôznym mäsovo-zeleninovým nátierkam, ktoré boli naservírované na bielkovinovom chlebe (neobsahuje žiadnu múku, teda i minimum sacharidov). Mäso však môžete pripraviť aj na spôsob steakov, no v tomto prípade si budete môcť dopriať iba jednu, maximálne dve menšie porcie.

Plátky mäsa a paradajky na drevenom denku.jpg

  1. Zelenina: Zeleniny môžete jesť toľko, koľko chcete a vládzete. Preto pripravte množstvo šalátov, ktoré ochutíte len soľou, olivovým olejom a bylinkami. Zeleninu môžete taktiež spracovať do nátierok alebo polievky.
  2. Alkoholické nápoje: Bohužiaľ, alkohol piť nemôžete. V konečnej fáze vás dva decilitre kvalitného suchého vína nezabije, no pamätajte, že nesmiete vypiť ani o kvapku viac. Oslavy teda urobte bez alkoholických nápojov alebo sa proste kroťte a popíjajte svoj zelený čaj či bielkovinový nápoj.

Published by