>

Domáci majstri musia mať poruke univerzálne náradie a nástroje

Domáci majstri musia mať poruke univerzálne náradie a nástroje

Torx (hviezdička) je výraz, ktorým označujeme zapustenie hlavy skrutky v tvare šesťhrannej hviezdice, aby bolo uťahovanie a povoľovanie skrutiek jednoduchšie. K týmto skrutkám je potrebné mať aj špeciálny kľúč torx, slúžiaci na efektívnejšiu prácu s týmto spojovacím materiálom. Práca s drevom je pre mnohých domácich majstrov či remeselníkov veľmi príjemná, pretože drevo je živý materiál, je teplý, teda príjemný, ľahko sa s ním manipuluje a je veľmi tvárny, takže je možné z neho vyrobiť najrôznejšie výrobky. Na prácu s drevom sa však treba pripraviť a zabezpečiť si vybavenie a nástroje vhodné práve na prácu s drevom. Inak sa k cieľu nedopracujete.

vruty

Tvorba drevených konštrukcií je spojená aj nutnosťou spájania viacerých druhov drevených prvkov, napríklad OSB dosky s hranolmi alebo hranoly navzájom, preglejky či fošne a podobne. Skrutky do dreva s tanierovou hlavou quadrofixing.sk sa vám v každom prípade zídu, pretože ide o univerzálny typ skrutiek, ktoré využijete pri spájaní už spomínaných druhov drevených prvkov.

Ide o skrutky typu torx, ktoré majú typ zapustenia hlavy v tvare šesťhrannej ružice, aby pri uťahovaní či povoľovaní zabránil pretáčaniu, zároveň do značnej miery šetrí aj náradie. Skutky sú konštruované tak, aby montáž s nimi bola presná a rýchla. Na pevné spoje prvkov sa využívajú skrutky s tanierovou hlavou, pod ktoré nie sú potrebné podložky, pretože tanierová hlava plní práve tento účel, pri montáži zostáva hlava na úrovňou dreva. Vhodné sú aj ako náhrada klampiarskych skrutiek.

Zásoby spojovacieho materiálu

Na výber sú skutky v čiernej farbe, zlaté, ale aj modrý zinok či antracit. Eurotec SawTec 8,0mm je vhodná na spájanie drevených konštrukcií, kde sa vyžaduje zapustenie do dreva. Hlava je stupňovitá a zabraňuje štiepeniu dreva, priemer hlavy je 18mm, no je vlastne akýmsi kompromisom medzi skutkami so zapustenou a tanierovou hlavou. Práca s nimi je komfortná a bez námahy tak dokážete vytvoriť všetko, čo ste si predsavzali.

Published by