>

Minimalizovť náklady na stavbu, ale aj jej udržiavanie je dôležité hlavne pre jej užívateľov

Minimalizovť náklady na stavbu, ale aj jej udržiavanie je dôležité hlavne pre jej užívateľov

Dreveným dverám síce ešte neodzvonilo, ale v mnohých komerčných budovách sa dnes využíva hliník, pretože má vynikajúce vlastnosti, je odolný proti zničeniu, proti požiaru, je nadčasový a spĺňa aj požiadavku tepelnej izolácie. Okrem týchto benefitov hliník umožňuje aj mnoho modifikácií, čo trendy v stavebníctve a architektúre dokonalo odzrkadľujú. Dizajnové prevedenie a povrchová úprava častokrát dokážu zamaskovať materiál do mnohých podôb.

Dvere vo funkcii východu na balkón

Nekonečné variácie hliníka sú jeho vlastnosti, ktoré by bol hriech nevyužiť, ak sa vytvára moderná architektúra, kde sa vyžadujú nadčasové materiály s dlhou životnosťou a nízkymi nákladmi na udržiavanie a ošetrovanie. Dve najznámejšie spoločnosti vyrábajú a realizujú na stavbách konštrukcie z hliníka, je to spoločnosť SCHŰCO a ALUPROF. Z ich výrobných hál sa na stavbu dostávajú iba kvalitné a prepracované systémy okien či dverí.

Pri výrobe hliníkových dverí lmmont.sk a okien sa berie do úvahy fakt, že rámy unesú aj ťažké izolačné trojsklá a ich rozmery môžu byť aj netradične veľké, to dáva veľa možností ako ich doladiť do už existujúcich interiérov alebo vytvoriť úplne nové. Povrchovo môže byť hliník upravený do lesklej alebo matnej verzie, konštrukcie z neho majú dostatočné tepelno-izolačné vlastnosti a spomedzi najpoužívanejších je systém firmy ALUPROF pod označením MB-104 Passive.

Vstup do bytu modernými dverami

Konštrukčné systémy z hliníka majú certifikáty od renomovaných inštitútov, takisto je certifikované aj sklo, ktoré sa používa na výplne okien a dverí. Vo výrobnom portfóliu spoločnosti nájdete fasádne, okenno-dverné, posuvné a protipožiarne systémy. Výrobný program firmy SCHŰCO sa takisto zakladá na kvalitných oknách, dverách, stenách, fasádnych systémoch a podobne. Ich spoľahlivosť je hlavne v bezpečnosti, komforte, kvalitnom spracovaní či dizajne, ale aj energetickej úspornosti. Od tejto spoločnosti sú známe systémy napríklad AWS 90NI+, AWS/ADS 65 či AWS/ADS 70.HI.

Published by