>

Šetrite peniaze a životné prostredie s LED žiarovkami

Šetrite peniaze a životné prostredie s LED žiarovkami

V podvedomí, vedomí, článkoch, teóriách, ale hlavne v skutkoch sú ľudia oboznámení s tým, že okrem iných vecí musíme ako spoločnosť hľadieť takisto na ekologickú otázku. Osobne s tým sympatizujem, ale úprimne nie som ekologický aktivista a ani v danej tematike pravdepodobne nie som dostatočne sčítaný. Zaujíma ma však technológia a zaujímavé produkty, ktoré sem môžeme priradiť. Ak napríklad vravíme o dnešnom osvetlení, zároveň musíme poukázať na prospešné ekologické vlastnosti, ktoré vášmu bývaniu a naše planéte prinášajú led ziarovky e27 https://www.ledprodukt.sk/69-led-ziarovky-e27 a vlastne led osvetlenie ako úsporná a ekologická technológia vo všeobecnosti.

žiarovka, oči

Vlastne všetci vieme, že staré, resp. „klasické“ žiarovky sa už pred pár rokmi definitívne stiahli z trhu a prestalo sa tiež s ich ďalšou výrobou. A k takémuto kroku predsa museli byť opodstatnené dôvody. V stručnosti ak by sme staré žiarovky porovnali s úspornými žiarivkami a dokonca s nadradenými „ledkami“, pôsobili by pre dnešnú dobu už veľmi neefektívne.

  • Je fakt, že hlavne „ledky“ dokážu spoľahlivo svietiť s oveľa menšími nákladmi za energie.
  • V neposlednom rade sú takmer 100 % recyklovateľné a čo je dôležité, neobsahujú ortuť a ani ďalšie škodlivé látky pre životné prostredie.

Poznávacím znakom a zároveň dôvodom originálnych vlastností led žiaroviek je fakt, že za zdroj svojho svetla využívajú diódy, v originálnom preklade light emitting diode(s).

žiarovka, elektrina

To vedie k tomu, prečo je ich prevádzka podstatne úspornejšia. Rozžiarenie a následný chod diód pravidelne spotrebuje minimum energií. K pozitívnej stránke následne možno priradiť takisto vysokú životnosť takýchto svetiel, ktorá sa udáva niekde od 25 000 do 100 000 hodín žiarenia. Čiže s takýmito žiarovkami je možné svietiť dlhodobo, nemusíte ich stále vyhadzovať a vzápätí kupovať nové. Dlhodobé využitie so sebou zároveň prináša pravidelnú úsporu finančných nákladov za elektrinu.

Published by