>

V stručnosti o funkčnosti proteínovej diéty

V stručnosti o funkčnosti proteínovej diéty

Je to vlastne samozrejmosť, s ktorou treba rátať, že ak požadujeme viditeľnejšie výsledky s cieľom zhodiť nadbytočné kilá alebo skrátka schudnúť do požadovanej podoby, musíme zmeniť naše stravovacie návyky. To ale neznamená vzdať sa pravidelnej stravy či všetkých dôležitých živín. Je potrebné stanoviť si určitý systém stravovania, ktorý by bol pre nás efektívny. A v tom je zmysel diéty, odlišná v tomto smere vlastne nie je ani v súčasnosti populárna bielkovinova dieta, ktorá káže o pravidelnej konzumácii jedál s vyšším obsahom proteínov, no spravidla obmedzuje sacharidy.

vypracované telo

Je pravda, že každá takáto zmena stravovania musí hľadieť na príjem potrebných látok a ideálne obmedziť súčasti, z ktorých sa zbytočne priberá. Bielkoviny majú svoj význam, a to aj v prípade funkčného chudnutia a budovania atraktívnejšej postavy. Sú to totiž živiny, čo udržujú pevné a zdravé svalstvo, respektíve majú tendenciu udržiavať svalovú hmotu aj v prípade, ak potrebujeme zhodiť niekoľko kíl. Tým sa dokážeme vyhnúť neželanému efektu ovislých svalov, či by mohla byť reálna situácia v stave nepremyslenej hladovky.

Proteíny (bielkoviny) ale majú v tomto smere aj ďalší význam. Tým je ich dôležitá funkcia pre kondíciu nášho organizmu a vlastne takisto metabolizmu. Prispievajú ku kvalitnej funkcii metabolizmu, čím zároveň dopomáhajú k rýchlejšiemu spaľovaniu uložených tukov.

tučný muž

Proteínová diéta však spravidla za najväčšiu hrozbu považuje sacharidy. Prečo?

Tie sú predsa najpotrebnejšou súčasťou k tomu, aby naše telo čerpalo energiu. A to je pravda. Lenže to na druhej strane znamená, že telo pri spaľovaní siaha predovšetkým po nich. Rýchlejšie a efektívnejšie spaľuje sacharidy a tuky necháva ako alternatívny zdroj.

A práve tým, že príjem sacharidov či cukrov obmedzíme, organizmus už po dvoch až troch dňoch dokáže prejsť do stavu ketózy, kedy začne primárne spaľovať tuky.

Published by