>

Čo dokáže s vašou váhou a zdravím urobiť cukor

Čo dokáže s vašou váhou a zdravím urobiť cukor

Máte radi sladké? Tak sa nečudujte tomu, že nedokážete schudnúť, a namiesto toho len priberáte a bojujete s rôznymi diétami. Kým som sa nepustila do redukčnej diéty, ktorá sa volá ketogenna dieta Prodietix.sk, cukor bol neoddeliteľnou súčasťou môjho jedálnička, dokonca si dovolím povedať, že súčasťou každého pokrmu, ktorý som jedla. Ketogénna diéta mi však pomohla pochopiť, čo cukry v skutočnosti robia s našim telom.

Lyžička cukru a rozrezaní jahoda

Cukry sú skoro všade!!!

Múka, jogurt, mlieko, syr, chlieb, rožok, ovocie, zemiaky, ryža. Áno, aj tieto potraviny, ktoré síce chuťou sladké nie sú, sú plné cukrov https://www.prozdravi.cz/bika-jedla-soda.html . Diabetici to poznajú veľmi dobre. Dali ste si jeden kopček ryže? To ste práve zjedli jednu chlebovú jednotku sacharidov, v prepočte asi 12 gramov sacharidov. Dali ste si jeden veľký krajec chleba? To už sebe máte dve sacharidové jednotky. No a takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. Cukry sú všade okolo nás a my ich ochotne konzumujeme v šialených množstvách. No a potom sa divíme, že priberáme a nedarí sa nám schudnúť.

Človek drží v ruke zmrzlinu

Zdravie verzus štíhla línia

Telo, na ktorom sú tuky, ktoré na ňom nemajú čo hľadať, nemôže byť zdravým telom. Štíhla postava teda so zdravým veľmi úzko súvisia. Ak netrpíte nadváhou, nemáte na svojom tele zbytočné zásoby tukov, takže nemáte problémy s cholesterolom, pečeňou, tlakom či cievami.

Uberte na cukroch, pridajte na bielkovinách a tukoch

Možno si hovoríte, že bez cukrov to nejde. Samozrejme, úplne bez cukrov nie, teda aspoň nie natrvalo. Spomínaná ketogénna diéta funguje presne takto. Cukry, teda energiu, ktorú z nich čerpáme, nahradia tuky, ktorá sa začnú štiepiť. V takomto stave by však telo nevydržalo dlhodobo. Preto sa diéta môže držať len po istú dobu. Jej princípy si však môžete preniesť aj do života. Snažte sa proste jesť menej cukrov a nahraďte ich vyšším príjmom bielkovín. Táto rovnováha sa následne postará o to, aby vaše telo začalo píliť tuky a vy nebudete bojovať s nadváhou a ani zdravotnými problémami.

Published by