>

Doprajte si detox

Doprajte si detox

Už dlhšiu dobu som premýšľala nad tým, že by si moje telo zaslúžilo skutočne poriadny detox. Keď som bola mladšia, nikdy som nerozmýšľala nad tým, že príde deň, kedy už jednoducho mladá nebudem. Vždy som akosi žila v tom, že som nesmrteľná a že môžem všetko. Na druhej strane si myslím, že takýto pocit má asi skutočne každý mladý človek. Každý z nás si myslí, že môžeme všetko a ešte aj oveľa viac ako len to. Je to pochopiteľné. No potom zrazu zistíte, že sa všetky veci, ktoré ste za celý život pojedli, niekde aj usadia.

voda

Mne nešlo o to, že som sa cítila pribratá. Ale mala som pocit, že by si moje telo potrebovalo oddýchnuť od nezdravých vecí. Posledné roky som do seba pchala skutočne všetko, od rôznych hamburgerov, cez čipsy, jednoducho som jedla jedno cez druhé. Asi nemusím hovoriť o tom, že to nebol príliš dobrý nápad. A okrem toho som chodievala často s dievčatami na víno a fajčila som. Ale toto bol len zlomok vecí, ktoré som nerobila vo svojom živote dobre. Preto som sa rozhodla, že s tým na nejaký čas skoncujem. Okrem toho, že som vysadila všetko nezdravé, rozhodla som sa aj pre ketodiet.

koktejl

Myslela som si, že zo začiatku budem mať naozaj veľký problém, pretože som nikdy nerozmýšľala nad tým, čo môžem a čo nemôžem zjesť. Bola som posadnutá tým, že to všetko bude úplne celé zle, ale v konečnom dôsledku som to znášala celkom dobre. Moji kamaráti ma strašili, že keď sa môj detox skončí, budem jesť ako zmyslov zbavená a nebudem vedieť, čo skôr. Našťastie sa však ich obavy nepotvrdili a ja som dokonca nemala chuť s detoxom skončiť. Cítila som sa tak dobre, ako som sa asi ešte nikdy necítila a to bolo skutočne niečo, čo ma naozaj tešilo. Asi som sa predsa len nemohla cítiť lepšie a nemohla urobiť lepšie rozhodnutie. Určite by som to všetkým odporúčila. Nie je nič lepšie, ako cítiť, že vaše telo sa vám zavďačuje.

Published by