>

Pracujte na vašom sebavedomí

Pracujte na vašom sebavedomí

Verte tomu, že keď ste so sebou nespokojný, vaše okolie to veľmi dobre vie. Nemusíte to ani nikomu povedať, ale jednoducho tá energia z vás ide a je to cítiť. To automaticky znamená, že sa na vás tak budú pozerať aj ľudia. Ako keby ste jednoducho neboli dosť dobrý. Lenže buď so sebou spokojný je niečo, čo sa ľahšie povie, ako urobí. A s tým sa jednoducho môžeme všetci stotožniť. Koniec koncov, práve o sebe najčastejšie pochybujeme. Zhadzujeme sa vo svojich očiach a teda aj v očiach druhých ľudí. Ale ako byť so sebou skutočne spokojný? Nielen navonok, ale aj vnútorne?

mrkev

V prvom rade si musíte priznať, čo na sebe vlastne nemáte radi. Čo konkrétne vás na sebe totálne rozčuľuje?

1. Príjmite to, čo na sebe nemáte radi.
2. Stotožnite sa s tým.
3. Zmierte sa s tým, čo nemôžete zmeniť.
4. Začnite to na sebe milovať, ako len najviac viete.
5. Ak sa to dá zmeniť, tak to zmeňte.

Možno znie týchto päť rád až priveľmi zložito, možno naopak jednoducho. No milovať svoje nedostatky je skutočne výhra pre všetkých, pretože sa s nimi potom budete vedieť zmieriť. No a čo, keď máte krivé nohy a veľký nos. S tým sa skutočne žiť dá a keď vás na to niekto upozorňuje, najlepšie bude, keď sa na tom len zasmejete. Keď sa na sebe viete zasmiať, bude vám skutočne lepšie.

joga

Ak ste nespokojný so svojou postavou, je jasné, že by ste to mali zmeniť. A verte tomu, že aj môžete, dokonca bez toho, aby ste držali hladovku. Musíte však nájsť tú správnu diétu, ktorá vám bude vyhovovať a ktorá vás nebude oberať o energiu. Ak si myslíte a ste presvedčený o tom, že keď schudnete, budete sa cítiť lepšie, nie je nič lepšie, ako to urobiť hneď a teraz. Možno práve vo vašej váhe spočíva aj vaše nízke sebavedomie. A je len na vás, aby ste z neho urobili zdravú sebaistotu. Tak teda, do toho!

Published by