>

Fotovoltaický panel grid on a grid off

Fotovoltaický panel grid on a grid off

Aj vy sa obzeráte po modernejšom a ekologickejšom spôsobe vykurovania? Čo tak použiť efektívny fotovoltaický panel? Ak však neviete aké druhy a typy fotovoltaického panelu poznáme, tak pokračujte v čítaní nasledujúcich riadkov. Na začiatok si však ujasníme na čo vlastne fotovoltaický panel slúži. Fotovoltaický panel slúžia na premenu energie zo Slnka na elektrickú energiu. Vďaka tejto premene dokážeme mať v našich domácnostiach teplo a nepretržite aj teplú vodu, bez ktorej by to v dnešnom svete už ani nešlo.

panely

Typy fotovolatického panelu

Ako spomínam v nadpise, tak poznáme viacero typov fotovoltaických panelov. Na trhu existujú napríklad panely známe pod názvom grid on a grid off. Vykurovací systém pomocou fotovolatického panelu grid off sa používa všade tam, kde nie je k dispozícii akýkoľvek klasický zdroj elektrickej energie. Tento systém grid off je teda vhodný napríklad na záhradnej chatke na samote, alebo v inej odľahlej časti mesta či prírody. Jeho využitie je však na takej úrovni, že chlad alebo studenú vodu mať určite nebudete. Naopak vás prekvapí výbornými vlastnosťami a vysokou spoľahlivosťou. Druhý systém fotovoltaického panelu je systém grid on. Tento systém je pripojený ku klasickej elektrickej sieti a dokonca obsahuje aj sieťový striedač. Pri tomto systéme tiež nepocítite žiadne obmedzenia. Ak vás však ani jeden z týchto systémov nezaujal, tak na trhu sú ešte viaceré malé slnečné elektrárne, ktorú slnečnú energiu bez problémov spracujú a dokážu ju poslať ďalej. Vykurovanie pomocou fotovolatického panelu je veľmi efektívny spôsob ako dosiahnuť v domácnosti teplo a teplú vodu. Navyše tento systém je aj šetrný k životnému prostrediu a s jeho použitímnevznikajú žiadne škodlivé emisie.

Fotovoltaický panel je šetrný k životnému prostrediu

Keďže naše životné prostredie je čoraz viac a viac znečistené, tak sa do popredia dostávajú práve ekologické spôsoby vykurovania. Dokonca aj samotná výroba napríklad fotovoltaického či solárneho panelu prebieha väčšinou v súlade s prírodou a zbytočne ju nezaťažuje. Okrem vykurovania domácností s fotovoltaickým panelom to môže byť vykurovanie napríklad pomocou solárnych panelov, tepelných čerpadiel, veterných turbín alebo pomocou kotlov na biomasu. Ekologických spôsobov na vykurovanie je hneď niekoľko a už len záleží na vašich preferenciách a finančných možnostiach, ktoré sa hodí do vašej domácností.

fve

Špičkovú techniku na ekologické vykurovanie ponúka spoločnosť Viesmann, s. r. o, ktorú nájdete na internetovej stránke www.viessmann.sk. Nechajte si poradiť a pripravte váš dom na treskúcu zimu už v prichádzajúcom letnom období.

Published by