>

Nemôžete schudnúť? Toto môže byť príčinou!

Nemôžete schudnúť? Toto môže byť príčinou!

Ak ide o snahu schudnúť a zmeniť naše stravovacie návyky, možno to nefunguje vždy tak ideálne, ako je to prezentované. Niektoré diéty na nás pôsobia tak, že si na ne dokonca ani netrúfneme. Nevieme si totiž predstaviť, že by sme sa nimi mali riadiť čo i len týždeň a ešte nie, aby sme od nich očakávali dlhodobejší účinok. Situácia je však niekedy takisto iná. Konkrétnu diétu skúsime, snažíme sa ju dodržiavať pomerne veľa dní, ale možno neplní výsledky, aké by sme očakávali. Následne to dokonca môže skončiť jo-jo efektom a neželané kilogramy budú späť aj s úrokmi.

brucho, tuk

Čo to vlastne znamená schudnúť?

Je to hlavne pokus spáliť z nášho tela uložené tukové zásoby, respektíve nadbytočné tuky, ktoré sa žiaľ vedia neforemne prejaviť na našej postave. V niektorých prípadoch to môže predstavovať potrebu zbaviť sa zvýšenej tvorby tukov zo zdravotných dôvodov, v iných prípadoch zasa hľadáme skôr rýchle riešenie z estetických dôvodov, čo je ten ľahší prípad.

Bez toho, aby sme sa nad danou tematikou nejako extra zamýšľali, bežný laik by povedal, že ak sa chceme zbaviť týchto zásob, musíme obmedziť hlavne tučné jedlá vrátane príjmu živočíšnych a rastlinných tukov. Nové názory nás ale upozorňujú na to, že za naše priberanie môžu hlavne sacharidy.

fit. ženská postava

Bielkovinová diéta Prodietix.sk ich preto zásadne znižuje a ponúka recepty, ktoré sú týmto moderným a stále populárnejším názorom prispôsobené. Základnou zložkou stravy by mali byť hlavne potrebné bielkoviny.

Práve tým, že znížime príjem sacharidov, vznikne v tele už o 2-3 dni požadovaná ketóza. Proces, kedy kvôli ráznemu zníženiu cukrov a sacharidov metabolizmus začne spaľovať uložené tukové zásoby, ktoré sa v takomto prípade stanú hlavným zdrojom energie.

  • Čiže príjem vysokosacharidových jedál „brzdí“ metabolizmus v spaľovaní tukov, keďže má dostatok tohto iného a primárneho zdroja.

Published by