>

Princíp proteínovej diéty bohatej na bielkoviny

Princíp proteínovej diéty bohatej na bielkoviny

V dnešnom svete internetu máme kopec informácií ako na dlani, čo je na jednej strane obrovské pozitívum, na druhej strane však zostávame (právom) pochybovační a radi si vyberáme, čoho následkom tak za efektívne informácie považujeme iba zlomok. Presne to isté platí v otázke diét, zdravého životného štýlu a chudnutia.

keto dieta

Nájsť rôzne návody je skutočne ľahké, ale vybrať si efektívnu cestu je samozrejme ťažšie. Navyše zoberme do úvahy fakt, že na každého z nás môže platiť niečo iné. Takisto by sme sa mali vyvarovať ľahko zabudnuteľným a pomerne neznámym diétam, ktorých princípom je prakticky hladovka a popíjanie ovocných štiav. No ako dlho takýto postup vydržíme? Áno, schudneme do plaviek, ale behom jesene a hlavne cez zimu sú zhodené kilá späť aj s úrokmi.

  • Mali by sme preto vsadiť na istý systém a funkčný plán stravovania, ktorý ponúka napríklad pomerne známy a zachovaný princíp tzv proteínovej (ketónovej) diéty a nasledovať ketodiet prodietix.sk.

Tá ma za úlohu nastaviť naše telo do stavu tzv ketózy, čiže do stavu, aby telo čerpalo energiu predovšetkým z tukov, a to ich efektívnym spaľovaním. Pre funkčné zavedenie tohto systému je však nutné obmedziť, respektíve minimalizovať príjem sacharidov (pretože sú tiež zdrojom). Ak naše telo bude disponovať menším objemom sacharidov, začne automaticky čerpať energiu z iných zdrojov. Týmito zdrojmi budú nadbytočné tuky a takisto vzniklé ketóny.

  • Je zásadné dobíjať energiu vyšším príjmom proteínov (bielkovín), ktoré tiež dopomáhajú k zrýchleniu a kvalite metabolizmu a zachovaniu zdravého stavu svalstva a svalovej hmoty, čím sa zároveň vyhneme pocitom fyzickej slabosti.

meření kalorií

Kedysi sa tento spôsob stravovania aplikoval prirodzenou cestou, a to konzumáciou stravy bohatej na proteíny a zdravé tuky pri obmedzení sladkého či sacharidového jedla. Dnes však máme k dispozícii weby spoločností, ktoré ponúka špeciálne upravenú stravu spolu s doporučeným jedálničkom a ďalšie zaujímavé rady spolu s hotoveným plánom a ponukou jedál.

Published by