>

Ulovte si pokémona

Ulovte si pokémona

Na svete asi neexistuje človek, ktorý by o love pokémonov niečo nepočul. Existuje mnoho verzií tejto hry. Niektoré si môžete do mobilného telefónu stiahnuť zadarmo, za niektoré si musíte zaplatiť.

aplikace

Svet je ihrisko
Mobilná aplikácia, ktorú si stihnete do telefónu obsahuje počítačovú mapu. V najnovšej verzii Pokemon GO sa z budov vo vašom okolí stali budovy, ktoré v hre isto využijete – z obchodného domu môže byť telocvičňa na výcvik pokémonov, z kiosku môže byť miesto, kde budete čerpať energiu (čiže sily na lovenie ďalších pokemonov), atď.
Ak vy, alebo vaše deti presedíte doma celé dni táto hra vás prinúti ísť von. Odohráva sa totižto práve tam. Budete chodiť po vonku a hľadať a loviť malé príšerky, ktoré môžete vidieť iba prostredníctvom tejto aplikácie v mobile.

O čo ide
Vašou úlohou je hľadať, loviť a zbierať pokémonov. V hre ich je celkovo 151. Ak sa vám podarí jedného nájsť stačí po ňom hodiť pokéball a j váš. Dajte si ale pozor aby ste ho trafili, inak ho nedostanete. O tom, že sa príšera vyskytuje vo vašej blízkosti sa dozviete ľahko – telefón začne vibrovať. Následne sa stačí k nemu len čo najviac priblížiť, nasmerovať naň mobil a hodiť po ňom pokéball. Po úspešnom chytení získate odmenu. Odmenou sú sladkosti – candies a stardust. Ak nimi budete chyteného pokémona kŕmiť zvýši sa jeho úroveň – prejde evolúciou.
Odmeny môžete získať aj inak. Stačí sledovať pokéstopy. Tieto stopy sú na rôznych miestach v mape a keď sa k nim fyzicky dostanete môžete si ich vybrať. Takto môžete získať aj pokébally na chytenie ďalších príšeriek, alebo vajíčka, z ktorých sa vám pokémoni vyliahnu.

pokeball

V hre je niekoľko druhov príšeriek. Tie najjednoduchšie chytíte pomocou pokeballu. Existujú ale aj „vyspelejší“ pokémoni, ktorí vám aj po chytení môžu ujsť.
Počas doby hrania zbierate body, vďaka ktorým sa zvyšuje úroveň vášho trénera. Tréner učí chytených pokémonov bojovať.
Hra vás isto zaujme, preto pri lovení príšeriek nezabúdajte aj pozorovať okolie. Ani sa nenazdáte ako a zrazu sa môžete ocitnúť v strede cesty, či v blízkosti železničnej trati.

Published by