>

Stravovanie, ktoré vás zbaví nechcených tukových zásob

Stravovanie, ktoré vás zbaví nechcených tukových zásob

Prakticky aj človek, ktorý sa zdravým stravovaním a diétami zaoberá len zbežne, už s najväčšou pravdepodobnosťou počul o bielkovinovej diéte, inak známej aj ako proteínovej, ktorá minimalizuje príjem cukrov a sacharidov.

O takomto stravovaní ste museli počuť z dôvodu jeho už niekoľkoročnej popularity. Nie je to totiž typ diéty, ktorý je len dočasným trendom. Môžeme povedať, že proteínová diéta je overená a ak človek vie ako na ňu, dokáže mu priniesť rýchle účinky. A to najmä z hľadiska rýchleho a účinného spaľovania tukových zásob.

modrý tanier, spaľovanie tukov

Bielkoviny pri chudnutí zohrávajú dôležitú úlohu. Udržiavajú vo veľmi dobrej kondícii vaše svalstvo a zároveň pomáhajú k zdravému metabolizmu. Je to proces, ktorý je pre účinné chudnutie neodmysliteľný.

Ak sa chcete zbaviť primárne tukov, udržať si svalovú hmotnou a byť zároveň v kondícii, potom je proteínové stravovanie tou správnou cestou. Aby sa však tuky spálili rýchlejšie a v prípade, ak potrebujete rýchlo zhodiť viac kilogramov, v takom prípade je vhodné vsadiť konkrétne na prísnejšiu nízkosacharidovú diétu či takzvanú ketodiet.

bielkovinové jedlo

Ketónová diéta má za úlohu nastaviť telo do ketózy, čo je stav, ktorý sa dá dosiahnuť už po 2 – 3 dňoch od začatia tohto špeciálneho stravovania, ktoré pritom nemusí byť výraznejšie obmedzené.

  • V prípade záujmu si môžete nechať zostaviť špeciálny jedálniček, upravené dobroty, ktoré však majú znížený obsah sacharidov a naopak zvýšenú hodnotu bielkovín, resp. proteínov.

Vaše telo si už po pár dňoch (2 – 3 dni) zvykne na to, že sa v ňom znížia zásoby cukrov, resp. sacharidov. V takomto prípade vsadí na „záložný plán“ a energiu bude čerpať z tukových zásob, ktoré tým pádom bude účinnejšie spaľovať. Za hlavný zdroj energie si tak zvolí uložené tuky.

Princíp konkrétneho stravovania je založený na primárnom cieli, efektívnom odbúravaní nahromadených tukov.

Published by