>

Tantra

Tantra

Čo sa historického pozadia tantry týka, jej vznik je spojený s dávnymi rituálnymi technikami, ktoré pochádzajú z filozofického myslenia a náboženstva indického boha Šiva. Indovia veria, že práve boh Šiva s jeho ženou Šakti, práve vďaka svojmu vzájomnému spojeniu, fyzickému a psychickému zároveň, stvorili vesmír. Preto je základom tantry prepojenie protikladov – tela a mysle, muža a ženy, či niečoho fyzického a psychického.

masaz

Podľa tantrického učenia sa mužský pohlavný orgán nazýva Lingam a ženský Joni. Počas rituálu tantrickej masáže sa pracuje s týmito orgánmi, avšak účelom nie je sexuálne uspokojenie. Súčasťou takéhoto rituálu nemusia byť len dotyky, môže ísť aj o tanec a rôzne dýchacie cvičenia, prostredníctvom ktorých sa dokáže človek vibračne naladiť a zároveň zladiť svoju energiu s masérom. Pravidelná návšteva tantrickej masáže a práca so svojim vnútrom dokáže prispieť k celkovému osobnému rozvoju.

Hlavným zmyslom tantry je otvorenie svojej mysle a odpútanie sa od všetkých negatívnych myšlienok a energií, prostredníctvom dotykov a intimity. Človek počas tantrickej masáže dosiahne maximálne prepojenie tela i duše. Intimitu počas takejto masáže symbolizuje práve nahota maséra aj klienta. Ide o to, aby sa človek úplne odosobnil a uvoľnil, bez hanby za pomoci nahoty. Tantra napomáha človeku učiť sa milovať sám seba a svoje telo. Taktiež pomáha učiť sa, ako pracovať so svojimi pocitmi a ako ich lepšie zvládať.

sviecky

Tantrický masér vie prostredníctvom svojho dotyku rozprúdiť energie v tele klienta a zbaviť ho všetkých negatívnych blokov a ťažkostí. Tantra Bratislavatantra má množstvo benefitov, nielen čo sa týka duševných ťažkostí, ale taktiež aj rôzne benefity, týkajúce sa zdravotných problémov. Pred každou takouto masážou by mal klient v rozhovore povedať masérovi, čo ho trápi, a ten sa následne počas masáže dokáže zamerať na konkrétny problém a odstrániť ho.

Published by