>

Inovatívne solárne panely – spoznajte ich bezkonkurenčné výhody!

Inovatívne solárne panely – spoznajte ich bezkonkurenčné výhody!

V súčasnosti ľudia uvažujú ekologickejšie ako v minulosti. Tento trend nastupuje najmä po konzumnej ére, v ktorej sa produkovalo obrovské množstvo odpadu a spotrebovalo sa veľké množstvo neobnoviteľných zdrojov. To prinútilo človeka siahať po tom, čo sa obnovuje samé a nie je to teda možné vyčerpať. Jedným z takýchto zdrojov je aj slnečná energia. Stále častejšie môžeme na strechách domov vidieť panely, ktoré sú otočené smerom k oblohe. Sú to totiž solarne panely, ktoré slúžia na sprostredkovanie tepla a teplej vody domácnosti. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, aké výhody ponúkajú solárne panely oproti iným, alternatívnym druhom vykurovania.

solární panely

Čo sú solárne panely a z čoho sa skladajú?

Už v úvode sme tak trochu načrtli, že ide o systém, ktorý prijíma energiu zo slnka, premieňa ju na teplo a sprostredkúva ho do domácnosti. Táto energia sa využíva hlavne na vykurovanie a ohrev teplej vody. Solárne kolektory sú telesá umiestnené spravidla na streche domu. Na prvý pohľad pôsobia veľmi krehko, no nenechajte sa oklamať. Solárne panely sú vyrobené z naozaj odolného materiálu. Technológia ide neustále dopredu tak, aby výrobcovia priniesli svojmu zákazníkovi čo najkvalitnejší výrobok za rozumnú cenu. Investícia do solárnych panelov a kolektorov je o niečo vyššia ako pri klasických typoch vykurovania, no to, čo investujete na začiatku, sa vám veľmi rýchlo vráti. Porozmýšľajte preto aj nad týmto variantom. Solárne kolektory sú ideálne najmä do nízkoenergetických a pasívnych domov.

panely solární

V ktorých prípadoch sú solárne panely tou najlepšou voľbou?

Samozrejme sa nedá jednoznačne určiť, či budú pre vás solárne panely najvýhodnejšou možnosťou, no tu je niekoľko bodov, nad ktorými je potrebné sa zamyslieť. Solárny systém dokáže znížiť náklady na ohrev teplej vody a teplo v domácnosti až o 50 %. Vôbec nezaťažuje životné prostredie, a teda pokiaľ vám nie je jedno, v akom prostredí vyrastajú vaše deti, môžete tak trochu prispieť k zdravšiemu ovzdušiu. Solárne panely však nie je príliš vhodné inštalovať v málo slnečných oblastiach. Ich efekt by bol totiž veľmi nízky a návratnosť pomalá. Pred konečným rozhodnutím je potrebné zvážiť všetky výhody i nevýhody solárnych panelov.

Všetko potrebné, čo by ste mali vedieť o solárnych paneloch, nájdete na našej webovej stránke https://www.viessmann.sk/.

Published by