>

Muži, dokážete si poradiť so stále pravidelnejšími príznakmi erektilnej dysfunkcie?

Muži, dokážete si poradiť so stále pravidelnejšími príznakmi erektilnej dysfunkcie?

Ak máme teplotu a kašeľ či ak si zlomíme ruku, je to prakticky neželaný problém, o ktorom však nemáme problém rozprávať a podstúpiť isté kroky k liečbe. No akonáhle sa u mužov dostavia problémy súvisiace s náznakmi erektilnej dysfunkcie, táto téma sa pre nich stáva viac menej súkromným problémom a pre ich okolie (vrátane lekára) tabu. O tomto nedostatku by však mal vedieť minimálne lekár, aby ten následne vedel určiť, či sú príčinou hormonálne alebo psychické faktory a určiť vhodnú liečbu. Najmä za predpokladu, ak tento nedostatok pretrváva a začína sa objavovať pravidelne.Žena leží v posteli, fajčí cigaretu
Aké sú však jeho možné príčiny?
To je asi otázka, ktorá nás isto napadne, aby sme sa následne mohli vyvarovať niektorým faktorom. Za niektoré z týchto vecí berieme zodpovednosť a dokážeme ich ovplyvniť, s inými je to však zložitejšie.
Začnime tak možnými faktormi, ktoré sa ovplyvniť relatívne dajú. Patrí sem psychická vyčerpanosť, neustály stres, únava, nepravidelný spánok či hádky. Tieto príčiny sa môžu výrazne podpísať pod to, že strácame kontrolu a sústredenie, čím nedokáže prísť ku kvalitnému sexuálnemu styku.
A pokračujeme ďalej,… rozhodne nepomáha časté fajčenie či pitie alkoholu, nesprávna životospráva, zlá diéta a stravovacie návyky.
Teraz sa však nezameriame na kritiku životného štýlu, ale na konkrétnejšie príčiny a ochorenia, ktoré môžu byť zodpovedné za problémy s erekciou a spolu súvisieť.Žena a muž, pár sa drží za ruku, kráča po ulici
Sú to: Cukrovka, obezita, vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, poruchovosť spánku, poškodenie ciev a nervov, poškodená štítna žľaza alebo obličky, pooperačný stav, užívanie liekov (predovšetkým antidepresív), psychické ochorenie, výnimkou nie je ani nízka hladina testosterónu.
Prirodzeným následkom však môže byť v nemálo prípadoch pribúdajúci vek.
No vieme, že známym pomocníkom sú v tomto smere i liečivá alebo generiká. Okrem známej viagry je to napríklad levitra.
Jednou z doporučených možností je tiež navštíviť lekára, ktorý na základe zistenia príčin určí vhodnú liečbu (napr. hormonálnu).

Published by