>

Slabá erekcia a možné príčiny jej vzniku. Kde je chyba?

Slabá erekcia a možné príčiny jej vzniku. Kde je chyba?

Akonáhle sa u mužov začnú prejavovať pravidelnejšie problémy s erekciou, značí to pomerne nekvalitný sexuálny život. Ale rozhodne nemusí ísť o finálne štádium, pretože pomocou liečby, tabliet či možno zmenou životného štýlu a jedálnička sa dá tento stav napraviť.Muž v okuliaroch, otázniky.jpg
Tento problém je odbornejšie známy ako erektilná dysfunkcia a dokáže prekvapiť pomerne vysoké percento mužskej populácie najmä v strednom alebo vyššom veku, ale niekedy takisto mladšie ročníky napr. vplyvom organického ochorenia či psychickej nevyrovnanosti. V stručnosti vravíme o nekvalitnom stoporení penisu, čoho následkom nie je možné vykonávať plnohodnotný styk. Okrem všeobecne predstavených a možných príčin sa k faktorom tohto problému môže radiť aj časté požívanie alkoholu, cigariet, prípadne drog, ale takisto napr. tabliet na tlmenie telesnej či duševnej bolesti. A samozrejme zlá životospráva zložená z nedostatku pohybu, nepravidelného a krátkeho spánku či nevhodného stravovania.
K erektilnej dysfunkcii môže prichádzať v stručnosti z týchto príčin:

  • Cievya ich funkcia má na starosti dostatočný prísun krvi do pohlavného orgánu. Negatívnym vplyvom dokážu byť skôrnatené tepny a vysoký krvný tlak, ale tiež cukrovka alebo hypertenzia.
  • Nervy a nervová sústavaje ďalšou dôležitou súčasťou, ktorej systém pre dosiahnutie efektu nemôže byť narušený.
  • Hormóny alebo ich nízka hladina, dôležitá je najmä vyššia, respektíve optimálna a zdravá tvorba testosterónu (tú je možné doplniť liečivami či bylinkami ako napr. kotvičníkom zemným).
  • Nie je však vylúčené, že môže ísť tiež o psychické faktory vyprodukované častým stresom, slabou sebadôverou, zlým sústredením sa, apod.

Tetovaný muž leží a premýšľa.jpg
Poznáme tablety s pomerne rýchlym účinkom ako viagra či o niečo menej známy forzest. Takisto sa ale môžeme pokúsiť zmeniť náš životný štýl a životosprávu, samozrejme navštíviť lekára a prejsť odborným vyšetrením, následne dodržiavať stanovenú liečbu.

Published by