>

Pod matrac je nevyhnutný rošt, ktorý ho môže polohovať podľa potreby

Pod matrac je nevyhnutný rošt, ktorý ho môže polohovať podľa potreby

Vyhovujúca poloha počas spánku môže mať vplyv na zdravú chrbticu, ale vlastne na celé telo. Ležať na zdeformovanom matraci, kde cítite, že nekopíruje líniu vášho tela a tlačí tam, kde nemá, nie je veľmi múdre. Po dlhšom čase sa organizmus začne ozývať bolesťami, čo je signál na kúpu nového matraca, ale aj príslušenstva k nemu. Spoločnosť SEGUM je na trhu už 30 rokov, svoje prvé produkty začala predávať v roku 1992 v Senici a odvtedy sa z klientov stali pravidelní zákazníci, ktorí sú s ich výrobkami spokojní. Úspech a popularita produktov firmy tkvie v ponuke postelí, matracov či roštov EXPERTFLEX MOTOR 5V Segum na najvyššej úrovni a ich prevedení z hľadiska zdravotného a ortopedického, ktoré vyhovuje širokému spektru záujemcov.

Na posteli dokonca aj pracujeme

Móda a trendy, ktoré sa menia, sa netýkajú iba oblečenia či obuvi, ale zasahujú aj ostatné súčasti života, bytový dizajn a vybavenie či zariadenie, kam zaraďujeme aj postele. Najnovšie štúdie zdravého spánku sú podkladom na výrobu kvalitných ortopedických matracov a roštov, ktoré ich podopierajú. Tie sa v súčasnosti uberajú smerom k polohovateľnosti, ktorá je komfortnejšia a umožňuje zvoliť si vyhovujúcu polohu počas spánku.

Materiály musia byť kvalitné a odolné

Lamelový rošt, motoricky polohovateľný v oblasti nôh a hlavy s názvom EXPERTFLEX MOTOR 5V, má dva motory, ktoré umožňujú nastavenie niektorej z možných polôh hlavy a nôh. Skladá sa z 28 pružných lamiel, uchytených k rámu pomocou uloženia v elastických výkyvných obaloch. Tie umožňujú lamelám otáčať sa v ktoromkoľvek smere, čo zaistí správne kopírovanie obrysov tela. V strednej časti roštu je 5 zdvojených lamiel, uložených v posuvných objímkach, s možnosťou nastavenia individuálnej tvrdosti roštu a delia ich na 3 zóny tvrdosti. Vysoká stabilita a minimálna možnosť zlomenia sú vďaka stredovému stabilizačnému popruhu. Na tento rošt je možné naložiť hmotnosť do 100kg, rozmery sú štandardné, 200×80 cm a rám má výšku 5,5 cm. Pri ležaní na tomto type roštu má človek maximálne pohodlie, chrbtica už nebude trpieť, odpočinok bude kvalitný a zdraviu prospešný.

Published by