>

SEO audit pomôže odhaliť chyby vo vašej optimalizácii

SEO audit pomôže odhaliť chyby vo vašej optimalizácii

Niektorí ľudia nie sú za SEO optimalizáciu ochotní zaplatiť ani cent. Všetko si radšej urobia sami a ak sa dostaví čo i len zlomok želaného výsledku, určite môžeme povedať, že je to veľký úspech. Pokiaľ si však nie ste istí tým, či robíte na svojich webových stránkach maximum, mali by ste popremýšľať aspoň o malej investícií, a to o SEO audite.Muž a dve ženy, ktorí sa rozprávajú nad notebookom.jpg

SEO audit seolight.sk je, v skratke, kontrola optimalizácie vašej webovej stránky. Nejde len o známe veci ako napríklad kľúčové slová či správne titulky v textoch a ich obsah, ale taktiež o technickú kontrolu a kontrolu meta dát. Minimálne tieto dve posledné záležitosti, si sami skontrolujete len ťažko. Podarilo by sa vám to len v tom prípade, že ovládate programovanie, písanie, SEO a minimálne základy online marketingu.

Celkový audit stránok sa skladá z troch častí:

  1. Kontrola meta dát
  2. Kontrola obsahu
  3. Technická kontrola

Technická kontrolaje v podstate najkomplikovanejšia. Teda aspoň pre obyčajného smrteľníka. Základy SEO ako takého môžete pri troške snahy a samoštúdia, pochopiť pomerne rýchlo a jednoducho. Programovať sa však z večera do rána naučíte len ťažko. Technická kontrola zahŕňa napríklad nastavenie vašej URL adresy, rýchlosť presmerovania, presmerovania či zabezpečenosť webu.

Kontrola obsahuje zameraná na to, či vytvárate dostatočne zaujímavý obsah, a to ako pre ľudí, tak pre vyhľadávače samotné. Túto časť by ste teoreticky zvládli i sami, no je veľmi ťažké hodnotiť svoju vlastnú prácu.Dvaja muži, ktorí sa rozprávajú pri počítači.jpg

Kontrolu meta dátje taktiež lepšie zveriť do rúk niekomu, kto sa v tejto oblasti naozaj vyzná. Aj v tomto prípade by ste pri troche štúdia mohli audit zvládnuť sami, no na druhej strane to nie je až tak jednoduché. Kontrola meta dát zahŕňa napríklad formu akou sa zobrazujú vaše stránky pri vyhľadávaní v internetových vyhľadávačoch alebo nastavenie takzvaných štruktúrovaných dát, ktoré môžu vaše stránky posunúť na ešte vyššie miesta.

Published by